Autoreklama

Autoreklama

2017/05/24

Jajko przeciw biegunce

Upieczony na krucho naleśnik jajeczny z żółtek, bez dodatku soli, za to z kuminem i białym pieprzem, zjedzony wraz z małą kromką jasnego chleba (najlepiej czerstwego, orkiszowego), może być pierwszym posiłkiem po dniu postu o herbatce koperkowej. W przypadku zwykłej biegunki wystarczy jednokrotne zastosowanie.


Składniki: 3-4 żółtka (jaja najlepsze od wiejskich kur z wolnego wybiegu), pół łyżeczki kuminu i pół łyżeczki białego pieprzu.

Żółtka oddzielamy od białek. W małej miseczce mieszamy je z pieprzem i kuminem a następnie wylewamy na dobrze rozgrzaną, nieprzywierającą małą patelnię (polecam żeliwną). Jak naleśnik się lekko zetnie, przekręcamy go na drugą stronę. Wykładamy na talerz i kroimy w małe trójkąty. Wierzcie mi - smakuje nawet tym w pełni zdrowym :-)

Więcej o tym przepisie napisałam tutaj - klik
Sprawdza się przy grypie jelitowej (dzieci jedzą z bułeczką) i w przypadku biegunki podróżnej w tropikalnych krajach (trzeba tylko mieć w apteczce mieszankę przypraw z kuminem i pieprzem białym).

3 komentarze:

Dziękuję

Totalna zmiana perspektywy

Rondo de Gaulle'a - dachy. Warszawa to dla mnie trudny fotograficznie temat, który okazuje się być bardzo owocny, jeśli tylko pozw...