Autoreklama

Autoreklama

2016/10/05

Deszcze niespokojne

Ciemno i zimno, że nie da się robić zdjęć, ale w końcu nie po to człowiek je, żeby zamieszczać fotografie na fb, prawda?;) Żyjecie zdrowo? - im człowiek bliższy pięćdziesiątki, tym łatwiej mu z Hildegardą niż z Chodakowską;) - KLIK.


Październik to u mnie miesiąc przyglądania się: potrzebom, wydatkom, przydasiom. Cała zanurzona jestem w porządkowaniu - przed nami odnawianie kuchni i schodów w domu. Na jakiś czas odkładam więc fotografię kulinarną, myślę, że odpoczynek od siebie dobrze nam zrobi (choć już tęsknię). Analizuję różne minima kuchenne: ile czego potrzeba, żeby sprawnie działało zaplecze kulinarne, szafki kuchenne, blaty robocze czy przestrzeń - na co przeznaczyć więcej miejsca, czy stół jest nam w kuchni niezbędny, skoro może stać obok w pokoju?

Robię też przegląd tego, co najczęściej zjadamy, bo to lubię mieć najlepszej jakości. No i zapasy... nie, nie weków, zapasy książek na jesienno-zimowe wieczory - co polecacie? W moim książkościsku czeka już "Mózg nastolatka" i "Sekretne życie drzew". Mam też chęć na "Nie ma się czego bać", bo lubię rozmowy o życiu (polecam zwłaszcza te w "Jeszcze dzisiaj nie usiadłam"). Reszta chyba z bibliotek. A Wy co czytacie/polecacie? W jakiej kuchni urzędujecie?

7 komentarzy:

 1. Na książkę Justyny Dąbrowskiej czekam z niecierpliwością. Do poprzedniej wracam bardzo często.
  Ja teraz czytam "Zamiast wychowania" Juula i "O wolnym podróżowaniu" Dona Kierana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy Juul? - nie mam. Przeczytałabym. O wolnym w sensie swobodnym czy slow?

   Usuń
 2. Pogoda, remont i porządkowanie identycznie jak u mnie. :)
  Do czytania polecam "Zmysłowe życie roślin" - przez analogię z sekretnym drzew, ale przede wszystkim dla świetnej treści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie kończę i polecam, Krisztina Tóth Linie kodu kreskowego. Piętnaście historii

  Jak lubiesz, to Atwood - MaddAddam 01, Oryks i Derkacz, Opowieść podręcznej, Rok potopu - może nie w tej kolejności :)

  Julii Fiedorczuk - Nieważkość  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Nie będę nudzić się jesienią:)

   Usuń

Dziękuję

Artystycznie i dziko

Na wsi przy stodole stoi stare okno z podwójną szybą. Obsadzone w drewnie, ramy pomalowane na biało z mocno już złuszczoną farbą. Pomiędzy s...