Autoreklama

Autoreklama

2016/10/26

Czym nakarmić mózg przedszkolaka? - warsztat

Jakie dania Wasze dzieci najchętniej jedzą w domu? I do jakich naturalnych produktów macie dostęp: może są to warzywa wyhodowane we własnym ogródku, mleko albo jaja od rodziny ze wsi, woda ze studni głębinowej, najlepsze kiszonki cioci Jadzi, może koleżanka z pracy piecze chleby na zakwasie i chętnie się nimi dzieli? Pytam, bo uważam, że warto z możliwie najlepszych jakościowo produktów, przygotowywać naszym Milusińskim lubiane przez nich dania.


Wraz z rodzicami przedszkolaków i z samymi przedszkolakami wzięliśmy pod lupę produkty zasilające mózg. Rodzicom przekazałam rekomendacje dietetyków i własne doświadczenia, na pamiątkę zostawiając im garść przepisów (najważniejsze informacje wiszą na tablicy ogłoszeń w szatni, pojawią się też na fb przedszkola).
Z dziećmi przeprowadziłam "burzę mózgów", zajęcia ruchowe (ich niezwykle chłonne i plastyczne mózgi odżywia również tlen!) i degustację "kul mocy" oraz "galaretek orzeźwienia" (tak, tak - człowiek zjada również słowa, więc nazwa dania ma znaczenie!). W najbliższym tygodniu na blogu pojawi się kilka przepisów na zdrowe słodkości - zaglądajcie, zapraszam.

Pozdrawiam wszystkie dzieci i rodziców z Akademii Juniora w Chełmie i przypominam, że warsztat prowadziłam we współpracy z firmą Sunvita - to tam można kupić orkisz leczniczy. Może następnym razem weźmiemy pod lupę produkty wzmacniające odporność naszych przedszkolaków?

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł, porozmawiać z dziećmi, co lubią i dlaczego... kulki mocy, to i ja chętnie przygotuję :) kisses

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. W kolejnym poście podam przepis na ryżowe, orkiszowe i daktylowe "kule mocy", będzie więc w czym wybierać. Pozdrawiam cieplutko mimo chłodu za oknem.

      Usuń

Dziękuję

Zwykłe życie

Całkiem zapomniałam jakie może być fajne zwykłe życie. Po prostu bierzesz co jest i masz co przychodzi. Zjadasz pajdę chleba z serem i najsp...